Roční výročí zpráv o připravované základně USA na Krymu

Václav Danda

29. 4. 2015   zdroj a zdroj a zdroj
To, že „ukrajinská operace“ – státní převrat, svržení legitimní vlády a prezidenta – byla připravena a provedena západními „agenturami“ ve spolupráci s Pentagonem a Radou pro zahraniční vztahy, je fakt o kterém jsme nesčetněkrát psali. Stejně jako o tom, že právě proto se hlavní západní média na politickou objednávku svých majitelů snaží hysterickou kampaní přesvědčit veřejnost, že za vším stojí Rusko.


Dalekosáhlé strategické plány však dostaly těžkou ránu. Nyní se objevila informace, která potvrzuje, jak moc si byli budoucí američtí „správci“ Ukrajiny jisti svým vítězstvím. A proč jsou tak rozběsněni rozhodným ruským postupem, který jim znemožnil dosáhnout hlavního strategického cíle, obsazení Krymu a vytlačení Ruska z jeho nejdůležitější námořní základny v Černém moři.
Tendr na vojenskou základnu USA na Krymu
Již v roce 2013 bylo vypsáno výběrové řízení na přestavbu školy číslo 5 ve městě Sevastopol. Výběrové řízení vyhlášené námořnictvem USA na oficiální stránce tendrů amerického námořnictva ukazuje, jak daleko byla celá operace a s jakými výsledky se počítalo.
Přestavba školy v Sevastopolu měla být součástí obytného komplexu nově zřízené americké základny, která by vystřídala vyhnané ruské vojáky. Svědčí o tom oficiální stránka námořnictva, na které byl tento tendr zveřejněn. Soutěž byla vyhlášena 5. září 2013 a přihlásit se do ní dalo do konce října. Dnes už je výběrové řízení pochopitelně zrušeno.

V souladu s podmínkami tendru měl dodavatel rekonstruovat střechu nad centrálním křídlem školy, provést opravy a změny na některých pokojích, vyměnit okna, opravit fasádu a šatny. Rekonstrukce měla probíhat pod inženýrským dohledem námořnictva USA. Zadavatelem byl úřad námořnictva Naval Facilities Engineering Command (NAVFAC). Kromě toho mělo americké námořnictvo renovovat i Státní dětskou nemocnici v Simferopolu.


Americká armáda nefinancuje „filantropické projekty“ pouze na Krymu. Finančně dotovala např. i projekt renovace školy v Lvovské oblasti. Na stránce Federal Business Opportunities se také objevila výzva k renovaci komunitního vzdělávacího centra ve městě Vinnycja z dne 5. března 2014, která je nadále v realizaci (fáze přijímání nabídek) a to navzdory nestabilní situaci na Ukrajině, zasahující i oblast Vinnycjy.
Předpolí NATO

Podobné aktivity vyvíjejí USA i v Gruzii, Arménii, Moldavsku, Rumunsku, Lotyšsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Makedonii, Černé Hoře, Albánii a v jiných evropských zemích. Bližší pohled na tyto země ukazuje, že jde o současné členy NATO (Albánie, Bulharsko, Lotyšsko, Rumunsko) nebo o státy s perspektivou členství, respektive určitou formou partnerství s NATO.

Na základě informací na oficiálních internetových stránkách je možné říci, že NAVFAC je útvar odpovědný za zajištění infrastruktury pro americké námořnictvo. Nikde na oficiálních stránkách organizace se však neuvádí, že z „humanitárních důvodů“ rekonstruuje školy. Jde samozřejmě o stejně „humanitární operace“, jako bylo bombardování Srbska. NAVFAC patří pod Pentagon a je jednou z jeho organizací. Disponuje čtyřmi miliardami dolarů ročně, které používá na plánování, projektování, výstavbu a údržbu zařízení amerického námořnictva po celém světě.

Boj o Sevastopol je bojem o Rusko

Můžeme předpokládat, že podobných „záznamů“ bychom našli mnohem více, ale tento je zřejmě jediný, který někdo zapomněl smazat. Vše ukazuje na to, že v případě Ukrajiny šlo o dlouhodobě naplánovanou operací s primárním cílem obsazení sevastopolské námořní základny. Je totiž skutečností, že kdo ovládá Sevastopol ovládá Černé moře. A tím ohrožuje „měkký podbřišek“ Ruska. 

Připomeňme si, že Černomořská flotila byla založena na základě nařízení carevny Kateřiny II. 13. května 1783. V zálivu u obce Achtiar zakotvily lodě Azovského a Dněprovského loďstva, které vytvořily jádro Černomořské flotily. Na místě bylo v červnu v roce 1783 založeno město Sevastopol. Prvními kamennými stavbami byly vedle kaplí i stavby patřící do infrastruktury flotily. Sevastopol je hlavní základnou černomořské flotily, kterou do „majdanského puče“ mělo Rusko smluvně zajištěnou přítomnost do roku 2042 s možností prodloužení nájmu do roku 2047.

Strategičtí plánovači Pentagonu a NATO předpokládali, že „ukrajinským pučem“ se podaří vytlačit Rusko z Černého moře a zásadním způsobem tak ochromit jeho obranyschopnost. Poté, co prezident Janukovyč nepodepsal asociační dohodu s EU, rozhodl o svém osudu. Přivést NATO na jižní hranici Ruska mělo být druhým krokem. Proto byl okamžitě „uveden do chodu“ náhradní plán, „operace Majdan“.
Sliby a smlouvy jsou zapomenuty

Politici Západu i mediální mainstream dnes cudně mlčí o tom, že Rusko od pádu komunismu již několikrát podvedli. Gorbačovův souhlas s opětovným spojením Německa (M. Thatcherová to nazvala vznikem „Čtvrté říše“), s demontáží Varšavské smlouvy (VS) a odsunem sovětských vojsk ze zemí VS, byl podmíněn slibem Západu, že se NATO nepřiblíží k hranicím Ruska. Na tento slib však za slabého prezidenta Jelcina Západ věrolomně a beztrestně „zapomněl“.

NATO je dnes na ruské severní hranici (Litva), stejně jako na západní (Polsko). Ukrajinou měly být kleště armád NATO „smontovány“ a připraveny kdykoli Rusko „zmáčknout“. Základna americké armády v Sevastopolu by tak znamenala definitivní porušení rovnováhy sil, zhruba podobné, jako když Chruščov nechal dovézt na Kubu jaderné rakety. A mělo by velmi pravděpodobně i důsledky podobné „karibské krizi“. Jenže se to nepovedlo, a tak máme zatím „jen“ krizi ukrajinskou. Bojové jednotky, organizované, financované a podporované západem, jednotky s nezastřeně nacistickou a banderovskou ideologií, uskutečnily státní převrat a dosadily „svou“ vládu.

Není proto vůbec od věci připomenout si také znění části závěrů „krymské konference“, které spojenci – W. Churchill, F.D.Roosevelt a J.V.Stalin – podepsali dne 1.2.1945:
„Naším neochvějným cílem je zničení ukrajinského nacismu a zajištění garancí, aby Ukrajina už nikdy více nebyla schopna porušit mír. Jsme rozhodnuti odzbrojit a rozpustit všeukrajinské ozbrojené síly, dostat pod kontrolu veškerý ukrajinský průmysl, jenž by mohl být zneužit pro vojenskou výrobu. Každý zločinec musí být spravedlivě a rychle potrestán. S povrchu Země musí zmizet nacistické strany, nacistické zákony, organizace a instituce. Je třeba odstranit jakýkoliv nacistický vliv ze společenských institucí, z kulturního a ekonomického života ukrajinského lidu a současně přijmout taková opatření, jež zajistí mír a bezpečí v budoucnosti. Jenom tehdy, když vykořeníme ukrajinský nacismus, bude naděje na důstojnou existenci ukrajinského národa a zároveň na jeho důstojné místo ve společenství národů.“

Na tuto smlouvu-deklaraci však ještě všichni nezapomněli. Určitě ne Rusko či občané východní Ukrajiny, kteří odmítají, aby jim vládli pohrobci Banderovců a nacistů. Na východě Ukrajiny se národní revoluce rozhořela naplno a z počáteční rebelie několika měst vznikl požár, který se bude pučistům v Kyjevě hasit jen velmi obtížně. Jedno je však jisté: Americká vojenská základna v Sevastopolu stát na Krymu hned tak nebude.
Sdílet článek
Diskuze
 • Anonymní

  Putin jim vypálil rybník, proto ta šílená hysterie proti němu. A zmanipulovaní blbečkové ještě této americké agresi tleskají.

  • Copak rybník, ale už 16 hodin hoří les kolem elektrárny v Černobylu a prý to smrdí až do Kyjeva. Žeby taky Putin?!

   http://www.1tv.ru/news/world/282816

  • Anonymní

   Jasně, už to naznačuje Mitrofanov na svém twitru, nebo někdo v diskusi. Stejně jako zavraždili Rusové ty opozičníky, tak zapálili i Černobyl, to dá rozum.

  • Ja to vidím takto: Sláva Ukrajine, sláva Putinovi.

 • Anonymní

  Musím přidat aspoň něco pro pobavení k odlehčení situace.Jaceňuk nařknul Řeky, že dostali 200krát vyšší půjčky od EU než Ukrajina a to se má změnit, mají taky nárok, jsou přeci 4krát větší!Porošenko bude do deseti let šéfem Evropské komise-zdroj P.L..Teď nevím, jestli tam neřádí doktor Chocholoušek se svojí bandou a aligátorem proti Uko Ješitovi.

  • Anonymní

   Typičtí nacisti. Hitler si taky myslel že má na všechno nárok.

  • Anonymní

   Možná mu měl někdo říci, že ještě nejsou členové, ale co už.

 • Anonymní

  Jestli je to pravda, tak si muzeme byt jisti ze se to neobjevi v zadnem "demokratickem" mediu. Jde totiz o tak nehoraznou pitomost dokazujici dusevni naruseni Ukrajinskeho vedeni ze to nebudou moct zverejnit. Ze masovy vrah deti Bandera je ted narodni hrdina Ukrajiny se take nedocteme. I kdyz – staci se podivat na Donbas a je jasne jaky druh hrdinstvi vyznava ted oficialni Kyjev – pekne v duchu tech uprimnych Americkych snah o mir a demokracii pro blaho "lidu" – formou vyvrazdeni.

 • Anonymní

  No, kdo se postaral na konci války o nacisty,kdo je ukrýval,kdo jim platil důchody, s kým byli Němci jedna ruka? Pak se nemůžeme divit, že se Američané chovají jako oni. Hodně se od nacistů naučili.Proto také jsou v Německu jako doma. Celá evropa se snaží uklidnit Ukrajinu,jen zase ty krvelační američané tam posílají vojáky a zbraně. Až bude svět bez Ameriky bude na zemi klid.

  • Anonymní

   ANO nejlepší léčebná metoda je pro bolavý svět izolovat usáky od zbytku světa !!!!!!!!!!!!!!

 • Anonymní

  Washington se různými kroky pokouší zrežírovat takové ruské kroky, na které by bylo možné neprodleně odpovědět a ospravedlnit rozšíření vojenské přítomnosti USA na Ukrajině. Myslí si to americký novinář Finian Cunningham.// obdivuji Putina že si nechá kálet na rohožku u dveří do domu od zasranejch usáků ze kterejma by byl hotov velmi rychle ti zkurvenci si myslí že jim patří svět jenže celý svět je postupně bude izolovat jako škodnou !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Anonymní

   No, ja si myslim ze Rusove reaguji velice obratne. Zabrani Ukrajiny je jedna vec – to by slo velice rychle. Ale co pak? Takhle musi Ukrajinu zivit USA (a hlavne vazalove v EU), Krym je pryc a zustali jenom zdivoceli nacisti, zbidecani obyvetele a lidi co nechteji jit bojovat za chuntu a USA. Takhle to bude muset taky EU zaplatit. Pro Rusko je intervence posledni a ten nejmene vyhodny krok – protoze mate pravdu: USA se snazi Rusko provokovat sprostym vrazdenim a zverstvy pachanych rukama jejich banderovcu.
   Dockejme 9. kvetna – neni zadnych pochyb ze USA jiz naridili masakr.

  • Anonymní

   Jestli USA budou dráždit kobru bosou nohou, tak se máme všichni na co těšit.Aby v Baltimoru, v kterém je zaděláno na pořádný občanský malér, pokud se protesty rozrostou do obřích rozměrů, mají USA občanskou válku jako vyšitou.!

 • Anonymní

  Problémy v Baltimoru i jinde s černochy Usáci hravě zvládnou .Koncentráky už mají připravené . Pokud nebudou černoši držet hubu dopadnou jako indiáni . Jen s tím rozdílem , že indiáni skončili v rezervacích . Koncenráky tehdy ještě v Americe nebyly a díky tomu ještě ten žalostný zbytek původních obyvatel Ameriky žije

 • Anonymní

  Článek je dobrý, ale ta poslední věta je špatně. Správně má být: Americká vojenská základna v Sevastopolu stát na Krymu NIKDY nebude.

 • Anonymní

  Mám jen trochu obavy,aby Amikum nepřeskočilo, a nechtěli se tam pustit do nějaké větší akce.Rusové si to nenechají věčně líbit(kdo by taky nechal) a vlítnou na ně.No a my jsme s Američanama v NATO , takže jim musíme pomoct :-/ Pochybuju,že Stropnický řekne "NE, TOHLE JE VÁŠ PRŮSER,VYPADŇETE O NICH, NEMÁTE TAM CO DĚLAT" a začne se tam montovat taky. NATO potřebuje protipól. Pryč z NATO.
  David

  • Anonymní

   USA jsou vychcánci. Oni vědí, že bez evropského křoví jít na Rusa nemůžou a upřímně, Evropě se moc nechce, ve vlastním zájmu. Ale kdo ví, kam až se Evropa nechá dotlačit a pak je to, občané, už jenom na nás, abychom jeden každý z nás řekli jasné NE!

 • Anonymní

  Putin to je politik . Krim je a byl Ruský . Kosovo ukradeno a už tam je us základna . Až vymře naše generace , tak budou us základny u nás .

Máte rádi server Nová republika a chcete ho finančně podpořit?

Vaše příspěvky nám můžete poslat na č.u. : 2300736297/2010
Děkujeme

Nechte si posílat novinky na váš e-mail
Počet návštěv zaposlední týden:

266.429

Počet zobrazení do 30. 6. 2015:

26600429

Vydává spolek Nová republika, Všechna práva vyhrazena 2015