Vytvořit mapu zdarma

Učte se lépe a dosáhněte lepších výsledků při svém studiu

Používejte ContextMinds ke snadné tvorbě pojmových map, které vám pomohou přemýšlet o významu pojmů, které se učíte, a o vztazích mezi nimi.

Objednat řešení Kontaktovat konzultanta

Proč používat ContextMinds při svém studiu?

Budete se učit rychleji a informace si budete pamatovat déle. Pojmová mapa vám může ukázat přehled celé kapitoly na jedné stránce a pomůže vám s opakováním.

#
Smysluplné
učení
#
Tvorba
prezentací
#
Návrh struktury
referátů a semestrálek
#
Učte se pojmovými
mapami
#

Učte se smysluplně

  • Objevte souvislosti mezi všemi pojmy, které se učíte.
  • Propojte každý nový pojem s nějakým, který už znáte.​
  • Tím lépe porozumíte tomu, co se učíte, namísto memorování útržkovitých faktů.

Instruktážní video

#

Učení skrze pojmové mapy. Jde to a funguje to!

Zmapujte své poznámky a získejte tak jasný obraz toho, co se potřebujete naučit. Zakrátko zjistíte, že tím, že jste vytvořili pojmovou mapu, jste se vlastně už naučili vše, co v ní je.

#

Tvořte prezentace, navrhujte strukturu referátů a semestrálek

  • Potřebujete si promyslet obsah semestrální práce, kterou máte napsat? Zkuste na to téma nejprve vytvořit pojmovou mapu.
  • Jedna pojmová mapa vydá za desítky „slidů“
#
#

Zprvu to vypadalo jako příliš práce. Po krátkém seznámení s aplikací jsem zjistila, že pojmové mapování spočívá zejména v nalezení příslušných klíčových pojmů a jejich „dání do kontextu,“ propojení do souvislostí. Tvorba struktury referátu byla o dost snadnější.

Kateřina N.
Absolventka VŠE v roce 2019

Několik způsobů jak se sám rychle naučit efektivně
vytvářet myšlenkové a pojmové mapy.

#

Kompletní příručka o použití pojmového mapování

Přečíst příručku

Detailní video návody jak efektivně pracovat s pojmovými mapami

Přehrát videa

Často se lidé ptají

Mohu na tvorbě schémat souvislostí spolupracovat s dalšími lidmi v jeden moment?

V ContextMinds spolupracujete s ostatními skrze jednotlivé pojmy („bubliny“ v grafu). Pojmy, které vytvořili ostatní, a souvisí s tématem, na kterém právě pracujete, máte okamžitě k dispozici a můžete je přidat do svého schématu spolu s poznámkami od ostatních. Souvislosti a poznámky, které k pojmu přidáte, mají naopak ihned k dispozici všichni ostatní, kteří mají přístup skrz sdílené složky v ContextMinds Workspace, nebo úplně všichni, pokud je vaše schéma souvislostí veřejné.

Kolik ContextMinds stojí?

ContextMinds je pro tvorbu veřejných schémat souvislostí, sdílených se všemi ostatními podobně jako články na Wikipedii, zcela zdarma. Tvorba soukromých schémat bude později mírně zpoplatněná, až přejdeme z fáze betaverze na „ostrý“ provoz.

Pro sdílení znalostí a informací v souvislostech v rámci organizace (školy, týmu nebo firmy) si můžete zakoupit ContextMinds Workspace – viz ceník. Jako škola tím navíc získáte naše hotové balíky propojených schémat souvislostí pro výuku. Jako firma nebo tým s Workspace získáte možnost nechat si od nás převést do ContextMinds všechny vaše současné znalosti a informace, které tam budete chtít mít.

Vypadá to pěkně, ale kdo tam všechny ty souvislosti nakliká?

My 🙂 Pro začátek jsme do ContextMinds převedli informace a souvislosti extrahované z Wikipedie. Pro střední a základní školy máme připravené balíky schémat souvislostí pro jednotlivé předměty.

Pokud jste firma nebo tým, vyzpovídáme vás a vytvoříme z vašich znalostí vizuální firemní či týmovou wiki, do které si pak budete přidávat jen dílčí nové střípky souvislostí a informací. A protože s tím teprve začínáme, uděláme to pro vás skoro zadarmo.

Jak změním písmo/velikost bublin/tvar/tloušťku čar/...?

V ContextMinds tvoříte znalosti – propojujete informace mezi sebou a dáváte je do souvislostí. K pojmům můžete přiřazovat barevné štítky. Tím řeknete, co pojem představuje (například dokument, nápad, osobu či událost). „Bubliny“ pojmů se stejným štítkem se pak vybarví stejnou barvou a tím schéma souvislostí zpřehlední. Štítky u pojmu jsou sdílené s ostatními uživateli napříč všemi schématy.

Možnosti pohrát si s estetickou stránkou grafu souvislostí více připravujeme do budoucna. Uvažujeme také o možnosti exportovat schéma souvislostí do některého z pokročilých nástrojů pro tvorbu myšlenkových map, které vám umožní se graficky náležitě „vyřádit.“

Zlepšete svůj pracovní postup při tvorbě myšlenkových map a vyzkoušejte chytré Pojmové mapy.

ContextMinds je webová aplikace, která všechny pojmy a souvislosti ukládá do jednoho velkého znalostního grafu.

Vytvořit mapu zdarma Procházet mapy